Oprava, servis, údržba klimatizace

 

Nechali jste si doplnit klimatizaci ve Vašem automobilu a po pár měsících nebo dokonce po pár dnech klimatizace už nechladila? Jedna z příčiny může být netěsnost systému v podobě poškozené trubky klimatizace. Mezi nejčastější poruchy trubek klimatizace patří vznik dírek v trubce způsobené korozí hliníku, koroze v uchytech či mechanická poškození. Další příčiny nefunkční klimatizace může být nedostatek chladiva, děravý chladič klimatizace, nefuknční kompresor klimatizace ...

Na případný únik chladiva autoklimatizace, po špatných zkušenostech s barvivem a UV světlem. Máme skvělého pomocníka Inficon D-Tek, přístroj, který nám pomáhá detekovat případné místo úníku chladiva autklimatizace.

Náš autoservis pro Vás nově nabízí opravy takto poškozených trubek klimatizace za pomocí speciálního nářadí Lokring. Takto opravená trubka je stejně funkční jako trubka nová, oprava není tak finančně náročná jako demontáž kompletní poškozené trubky, koupě nové a následná montáž.

V praxi to funguje tak, že se musí zjistit proč klimatizace nechladí. Pokud je to poškozenou trubkou. Poškozená část se vyřízne a na "zdravé" nepoškozené konce trubky se nalisuje spojka.

Dále opravujeme poškozené hadice autoklimatizace za pomoci přípravku od výrobce Mastercool. Níže se můžete podívat na video od výrobce jak to funguje ;-)

www.youtube.com/watch?v=5-dQIwMPyzE

Pro plnění chladiva autoklimatizace R134a a pro novější typ chladiva R1234yf používáme přístroje výrobců Robinair, Wigam optima.

 

Pro více informací nás prosím kontaktuje.